Pulmapäev ja pulmafotograaf

Olen täheldanud esmakohtumistel pruutpaaridega, et nende üheks suurimaks kartuseks on, et neil puudub fotograafi ees poseerimise kogemus. See teeb mulle eriliselt rõõmu, sest kõige vähem tahan ma, et pruutpaar oskaks poseerida. Ma armastan loomulikke ja siiraid hetki sellel päeval.

Pulmapäev on täpselt planeeritud üritus, sellel päeval juhtuvad asjad nii nagu nad juhtuma peavad.  Igas pulmas erinevalt, pruutpaar ja nende külalised on need, kes panevad selle päeva juhtuma. Selle päeva täht ei ole mina, kes jookseb oma fotokolaga ringi, sätib välke ja käsutab, kes kuhu vaatama peab. Oskan seda kõike suurepäraselt teha, aga pruutpaari pulmapäev ei ole minu show. Mulle meeldib olla nähtamatu ja alati kohal, jäädvustada rõõmu, õnne, õrnust, pidulikkust, hoolivust ja draamat nii nagu see on, mitte ise seda tehislikult luua.

Pidevalt muutuvad olukorrad ja vaheldusrikkus teevad pulmapäeva pildistamise minu jaoks eriliselt nauditavaks.

Selle päeva jooksul tuleb pildistada portreesid, maastikke, detaile… ning kõige tähtsam: oskus näha hetki ning need läbi piltide jutustuseks vormida.

Peale pulmafotograafia praktiseerin neid erinevaid fotograafia valdkondi pidevalt.

Teen fotoreportaaže näiteks Justiitsministeeriumile, RMK-le, Inimõiguste instituudile. Ka maailmatasemel glamuur ei ole mulle võõras. 2015 suvel pildistasin New Yorgis Watermilli kunstikeskuse galat, mille piletihinnad jäid vahemikku 10-50 tuhat dollarit. Olen kogenud maailma glamuuri tippu, ometi köidavad mind siirad lood.

Maastikupildistamine on üks minu lemmikvaldkondi puhkamiseks. Kui olen tööga seotud pildistamisest väsinud, sõidan linnast eemale, et kulgeda looduses ja pildistada maastikke.

Portreepildistamine eeldab peale tehniliste teadmiste julgust suhelda vabalt inimestega, keda ma varem näinud pole. Teist aastat olen Eestifoto koolis fotokursuse üks koolitajatest ning kümnete võõraste inimeste ees esinemine on saanud harjumuseks.

Nende kogemuste ja huviga teha iga päev midagi teisiti ja paremini, tulen rõõmuga Sinu pulmapäeva jäädvustama.

Kirjuta mulle ja valime koos välja parima lahenduse Sinu pulma jäädvustamiseks.

Pulmafotograaf Kristian Kruuser

Võta ühendust

Kirjuta mulle!

Kuivõrd ilm polnud tol päeval kõige parem, siis meil oli mure, kas ikka saab ilusaid pilte. See oli meile pruutpaarina väga suureks abiks, et esimese asjana mainisid kuivõrd hea valgus on suurepäraste piltide tegemiseks. Aitähh! Vahel aitab väike sõna väga palju!
Avatud suhtlusviis aitas pinge kiiresti maandada, me kumbki ei ole varem nautinud kaamera ees olemist.
Lõpptulemusi vaadates ei suutnud me oma silmi uskuda, kuidas läbi fotosilma on kõik kohad saanud endale täiesti maagilise välimuse.

Õnne ja Aare

Sinu professionaalne juhendamine pani eneseteada vägagi konservatiivsed ning tagasihoidlikud noored kõikidel piltidel särama ja igasugu vigureid tegema – siiani imestame kuidas Sa seda suutsid teha. Pilte vaadates kerkisid meile taaskord kõik selle imelise päeva emotsioonid esile ja seda sõna otseses mõttes – suured, suured tänud sulle selle kauni päeva jäädvustamise eest.

Kerli ja Erki

“Valmis piltide juures meeldis mulle see, et need ei olnud klassikalised pulmapildid, millel noorpaar seisab kõrvuti, närviline muie näos. Me ei naudi ise sedasorti pilte kunagi ja ka pulmapildid olid tabatud kõige paremini- loomulikult.”
 Ühesõnaga, oleme väga rahul tehtud tööga ja sina kui inimene oled niisamuti vahva ja pulmafotograafina väga tasemel.”
“Arvame, et sind on ootamas fotomaastikul suur tulevik! “
Laura ja Tarmo

“Meile meeldis kogu koostöö sinuga. Eriti see, kui hästi sa oskasid meid juhendada, lastes meil lihtsalt nautida. Me tõesti nautisime väga seda pildistamist, isegi Jaanus, kellele muidu väga “poseerida” ei meeldi.”
“Tundsime end pildistamise ajal vägagi mugavalt. Kogu aeg oli naeratus näol, sest teisiti lihtsalt ei saanud. Me polnud kunagi professionaalse fotograafi kaamerasilma ees sellisel moel pikalt poseerinud.”
Mari-Liis ja Jaanus

“Väga lihtne oli lasta end pildistada, me kumbki pole suuremad poseerijad, aga nagu ka hiljem piltidelt nägime, juhendasid Sa piisavalt.”
“Kuna pulmapiltide puhul ei saa öelda, et kasutame Sinu teenuseid järgmine kord jälle,  siis soovitame Sind kindlasti sõpradele!”
Birgit ja Aivo

“Meeldis ka see, et kuna meie ajakava oli vägagi piiratud, siis selles osas tulite vastu ja tegite “ilupilte” siis kui meie selleks valmis olime.”
“Mõned pildid eriti super üllatus – nagu modell oleks pildi peal, kuskilt läikivast pruudiajakirjast pärit.”
Kaie ja Filip

“Ta püüdis pildile nii vikerkaare, päikese, vihma, varjud, peegelpildid jne ehk sellised pisiasjad, mis muutsid iga pildi omaette kunstiteoseks.”
“Kokkuvõttes jäime me väga rahule! Kuna meil oli varasemast ajast ka kokkupuude fotosessiooniga, siis oli meil võrdlusmoment olemas ning need kaks olid kui öö ja päev. Seega suured tänud, et muutsite meie pulmapäeva nii meeldejäävaks!”
Karin ja Tarmo

“Meeldis see, et juhendasid, andsid nõu, julgustaid ja kiitsid. Ja seda ongi vaja.”
“Olid igati mõistlik ja abivalmis, oskasid suunata ja selle kõige juures nagu „vana hea tuttav olla“. Olid selline inimene, kellega kohe nö „sina peale“ sain ja see mulle meeldibki.”
Kärt ja Jarmo

“Kiirus ja efektiivsus. Me ei pidanud liiga kaua mingit pilti tegema. Saime olla vabalt ja saime tegelikult lõpuks väga erinevaid pilte. Grupipiltide tegemine läks kiirelt ja valutult.”
“Kõige üldisemalt öeldes, tahtsime ilusaid pilte ja saime veel ilusamad.”
Maarja ja Jaan

Pildistamise osa oli kõige pingevabam ja kergem ülesanne tol päeval.
Britta ja Andres