Pulmapäev on täis täiuslikke hetki

siirast rõõmu ja nalja

armastust, hoolivust ja lähedust

ilu

pidulikkust

peomeeleolu

Koos on perekond ja parimad sõbrad

Pulmapäev ja pulmafotograaf

Olen täheldanud esmakohtumistel pruutpaaridega, et nende üheks suurimaks kartuseks on, et neil puudub fotograafi ees poseerimise kogemus. See teeb mulle eriliselt rõõmu, sest kõige vähem tahan ma, et pruutpaar oskaks poseerida. Ma armastan loomulikke ja siiraid hetki sellel päeval.

Pulmapäev on täpselt planeeritud üritus, sellel päeval juhtuvad asjad nii nagu nad juhtuma peavad.  Igas pulmas erinevalt, pruutpaar ja nende külalised on need, kes panevad selle päeva juhtuma. Selle päeva täht ei ole mina, kes jookseb oma fotokolaga ringi, sätib välke ja käsutab, kes kuhu vaatama peab. Oskan seda kõike suurepäraselt teha, aga pruutpaari pulmapäev ei ole minu show. Mulle meeldib olla nähtamatu ja alati kohal, jäädvustada rõõmu, õnne, õrnust, pidulikkust, hoolivust ja draamat nii nagu see on, mitte ise seda tehislikult luua.

Pidevalt muutuvad olukorrad ja vaheldusrikkus teevad pulmapäeva pildistamise minu jaoks eriliselt nauditavaks.

Selle päeva jooksul tuleb pildistada portreesid, maastikke, detaile… ning kõige tähtsam: oskus näha hetki ning need läbi piltide jutustuseks vormida.

Peale pulmafotograafia praktiseerin neid erinevaid fotograafia valdkondi pidevalt.

Teen fotoreportaaže näiteks Justiitsministeeriumile, RMK-le, Inimõiguste instituudile. Ka maailmatasemel glamuur ei ole mulle võõras. 2015 suvel pildistasin New Yorgis Watermilli kunstikeskuse galat, mille piletihinnad jäid vahemikku 10-50 tuhat dollarit. Olen kogenud maailma glamuuri tippu, ometi köidavad mind siirad lood.

Maastikupildistamine on üks minu lemmikvaldkondi puhkamiseks. Kui olen tööga seotud pildistamisest väsinud, sõidan linnast eemale, et kulgeda looduses ja pildistada maastikke.

Portreepildistamine eeldab peale tehniliste teadmiste julgust suhelda vabalt inimestega, keda ma varem näinud pole. Teist aastat olen Eestifoto koolis fotokursuse üks koolitajatest ning kümnete võõraste inimeste ees esinemine on saanud harjumuseks.

Nende kogemuste ja huviga teha iga päev midagi teisiti ja paremini, tulen rõõmuga Sinu pulmapäeva jäädvustama.

Kirjuta mulle ja valime koos välja parima lahenduse Sinu pulma jäädvustamiseks.